Płaskie dachy – charakterystyka

Płaskie dachy kuszą coraz więcej osób. Dlaczego jednak tak się dzieje? Czym tak właściwie charakteryzują się płaskie dachy?

Czym dokładnie cechują się płaskie dachy?

W przypadku planowania budowy swojego nowego domu, trzeba wziąć pod uwagę multum przeróżnych czynników. Jednym z najważniejszych jest w tym przypadku bez cienia wątpliwości sam projekt domu oraz jego cechy zewnętrzne. Poza samą bryłą, nie można zapomnieć o takim aspekcie, jak dach. Choć najczęściej wykorzystuje się klasyczne dachy dwuspadowe, których raczej nie trzeba nikomu zbytnio przedstawiać, nie można zapominać o typie dachu, który zbiera coraz większą popularność. Chodzi tutaj oczywiście o płaskie dachy w Mazowieckim. Czym one jednak tak właściwie się charakteryzują? W pierwszej kolejności… nie są do końca płaskie. By dobrze radzić sobie z odprowadzaniem wody deszczowej, ten typ zadaszenia posiada kąt nachylenia rzędu 3-11 stopni. Jest to jednak tańsza opcja od klasycznego dachu dwuspadowego, a na dodatek ekonomiczniejsza pod kątem strat energetycznych naszego potencjalnego domu.

Płaskie dachy – o jakich mitach możesz usłyszeć?

Choć płaskie dechy przekonują coraz więcej osób, jesteśmy w stanie spotkać się z pewnymi niepoprawnymi mitami. Przede wszystkim wiele osób obawia się o wodę, która nie będzie w stanie spływać z dachu, lecz o tym już wspomnieliśmy. To samo tyczy się śniegu – płaskie dachy posiadają pewne systemy pomagające sobie z nim poradzić. Płaski dach daje nam również wiele wolności architektonicznej, a dedykowana termoizolacja dachów płaskich w Warszawie pozwala nam na zredukowanie występowania przecieków do praktycznie zera.

Jak szukać firmy oferującej ciekawe projekty z płaskimi dachami?

Chcesz stworzyć dom z płaskim dachem? Pierwszym krokiem jest oczywiście odpowiedni projekt, który będzie bazą dla wszelkich następnych prac. Warto skierować się z tym do zaufanego studia projektowego, z pomocą którego będziemy mogli bez problemu stworzyć na papierze dom z naszych marzeń.

Dodaj komentarz