Opony wielkogabarytowe – czym się charakteryzują?

Opony wielkogabarytowe to bardzo ciekawa odmiana ogumienia. Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć, a także jakie są ich znaki specjalne!

Opony wielkogabarytowe – jakie są ich cechy?

Jak sama nazwa zresztą na to wskazuje, opony wielkogabarytowe na pierwszym miejscu charakteryzują się… wielkimi gabarytami. Skoro taką oczywistość mamy już z głowy, możemy skupić się na innych aspektach tego typu ogumienia. Opony te muszą posiadać niesłychanie dużą wytrzymałość – najczęściej bowiem są stosowane w potężnych i wielkich sprzętach, które muszą codziennie zmagać się ze sporymi obciążeniami. Każdy typ opony wielkogabarytowej posiada również inne właściwości pod kątem możliwości i osiągów, dzięki czemu na rynku zapewniona jest olbrzymia różnorodność w kwestii tych właśnie opon. Kolejną ważną cechą tego ogumienia są stosunkowo niskie koszty eksploatacji – ze względu na swoją wytrzymałość, opony te potrafią przetrwać naprawdę wiele lat bez żadnych draśnięć, a co za tym idzie nie trzeba ich za często wymieniać.

Jakie zastosowanie mają opony wielkogabarytowe?

Opony wielkogabarytowe posiadają naprawdę wiele zastosowań. Ogółem możemy je podzielić na cztery najważniejsze typy: do wozideł przegubowych, do wozideł sztywnoramowych, do dźwigów oraz do wózków kontenerowych. Oznacza to więc, że opony wielkogabarytowe sprawdzą się na budowach, w kopalniach, a także na roli. Wszelkiego typu opony do ładowarki, do żurawi, koparek czy dźwigów to właśnie tego typu ogumienie, które w przemyśle, jak zresztą widać, ma ogromne znaczenie.

Jak znaleźć odpowiednie opony wielkogabarytowe do naszych potrzeb?

Bez specjalistycznej wiedzy w zakresie maszyn budowlanych oraz opon wielkogabarytowych, odpowiedni dobór ogumienia zdecydowanie nie będzie prostym zadaniem. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Z pewnością warto będzie skontaktować się ze specjalistami w tym temacie. Bez trudu pomogą ci oni w wybraniu najlepszego kompletu do twoich potrzeb, dzięki czemu będziesz zadowolony ze swojego zakupu!

Dodaj komentarz