Komoda w salonie – tak czy nie?

Salon stanowi swoistą wizytówkę każdego domu, dlatego należy uważnie dobierać do niego wszelkiego rodzaju meble czy dodatki. Całość musi być spójna i prezentować się efektownie. Meblem, który w ostatnim czasie często umieszczamy w salonach, jest komoda. Czy rzeczywiście będzie ona odpowiednim wyborem w każdym przypadku?

Komoda – dodatek czy mebel główny?

Na początek warto zadać sobie pytanie o funkcjonalność komody do salonu – czy ma one jedynie stanowić niebanalny dodatek, czy też stać się niejako meblem głównym. Wiele zależy tutaj od koncepcji aranżacyjnej salonu, a także wielkości mieszkania. Przy dużych powierzchniach, co do zasady, komoda może być jedynym meblem do przechowywania, jaki stanie w salonie. Wtedy też warto wybrać większy model, tak aby prezentowała się efektownie. Tymczasem w mieszkaniach o małej powierzchni zwykle w salonach znajdują się dodatkowe szafki, dlatego komoda nie wysuwa się na pierwszy plan. W takiej sytuacji warto wybrać mniejszą, aby uniknąć efektu przesycenia.

O czym pamiętać, dobierając komodę do salonu?

Decydując się na zakup komody do salonu, musimy mieć na uwadze dwie podstawowe kwestie. Przede wszystkim skupiamy się na designie – mebel ten musi pasować do ogólnej koncepcji wykończenia pomieszczenia. Obecnie w sklepach dostępne są różnego rodzaju komody, co znacznie ułatwia dokonanie właściwego wyboru. Niektóre pasują do salonów urządzonych w stylu skandynawskim, inne do tych, które zaaranżowane są w stylu retro. Kolejnym aspektem jest funkcjonalność- komoda, sama w sobie, służy przede wszystkim do przechowywania różnego typu przedmiotów. Ważne więc, aby była pojemna, tak aby pomieścić w niej rzeczy, których używamy na co dzień.

Komoda do salonu – zawsze dobry wybór?

Komody w salonach jeszcze kilkanaście lat temu były niemalże obowiązkowym elementem. Z czasem zaczęliśmy z nich rezygnować, tak aby teraz znów mogły wrócić do łask. Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście zawsze stanowią one dobre rozwiązanie, sprawdzając się w każdym salonie? W rzeczywistości dobrze dobrana komoda będzie nie tylko praktycznym meblem, ale również piękną ozdobą. Więcej informacji na temat, czym się kierować przy jej zakupie, można uzyskać tutaj: https://budujnafundamentach.pl/jak-dobrze-wybrac-komode-do-salonu/. Urządzając salon, warto więc wziąć pod uwagę większych lub mniejszych rozmiarów komodę. Nad jej zakupem pomyślmy również w przypadku, gdy brakuje nam swoistej kropki nad “i”w pomieszczeniu bądź gdy chcemy je nieco odświeżyć, dobierając modne dodatki.

Dodaj komentarz