Czym wyróżnia się drewno budowlane?

Drewno jest budulcem, który wykorzystywany jest do budowy od setek tysięcy lat. Był to jeden z pierwszych materiałów budowlanych naszych przodków. Obecnie drewno nie traci na popularności. Ludzie wykorzystują właściwości drewna budowlanego, by uzyskać nieograniczoną różnorodność konstrukcyjną. To materiał powszechny i uniwersalny, wykorzystywany do budowy domów, budynków użytkowych, a także do dekoracji wnętrz y budowy mebli.

Właściwości drewna budowlanego

Drewno budowlane w Koszalinie ma wiele zalet. Niezaprzeczalną jest to, że drewno jako materiał budowlany jest surowcem naturalnym, a co za tym idzie ekologicznym. To sprawia, że jest łatwo dostępne i opłacalne. Posiada dobre właściwości izolacyjne, a do tego jest wytrzymałe. Kolejną zaletą drewna jest łatwość poddawania się obróbce. Można je formułować różnorodnie, dzięki czemu można spełnić różne wymagania konstrukcyjne. Jest to surowiec biodegradowalny, ale jednocześnie łatwo odnawialny spośród wszystkich materiałów budowlanych. Drewno budowlane wykorzystuje się do budowy szkieletów dużych konstrukcji, do produkcji podkładów kolejowych, podpór szybów kopalnianych i belek poprzecznych na słupach użytkowych.

Drewno budowlane jako materiał konstrukcyjny

Drewno ma wiele zalet, co powoduje, że nadaje się do wykorzystywania w wielu pracach budowlanych. Właściwości termiczne, sprawiają, że może być wykorzystywane jako izolacja ścian, a podłogi drewniane w Koszalinie, zapewniają izolację od podłoża. Drewno wraz ze wzrostem temperatury wysycha i staje się mocniejsze. Przewodność cieplna w przypadku drewna jest dosyć niska, w porównaniu do stali czy aluminium. Jednak dzięki temu można je zastosować do wielu pozabudowlanych rozwiązań. Suche drewno budowlane ma dobre parametry akustyczne. Oznacza to, że pochłania dźwięki i echo i tym samym wpływa na wyciszenie. Świetnie sprawdza się przy budowanie sal koncertowych. Jest wytrzymałe na rozciąganie, co sprawia, że jest preferowanym wyborem do budowy silnie obciążonych powierzchni, takich jak kręgielnie czy boiska koszykarskie. Drewno budowlane świetnie nadaje się na elementy konstrukcyjne wymagające dużej wytrzymałości, takie jak belki konstrukcyjne.

Dodaj komentarz