Cięcie granitu – jakie stosuje się techniki?

W wielu wnętrzach stosuje się kamienne elementy wyposażenia – są to np. blaty w kuchni, parapety, obudowy kominkowe. Popularnym kamieniem wykorzystywanym w tych celach jest granit. Trwały i mocny kamień wymaga odpowiedniego przycięcia, zanim element zostanie zamontowany w pomieszczeniu.

Blaty kuchenne na wymiar

Usługi takie jak cięcie granitu w Gdańsku pozwalają dopasować wymiary różnych rozwiązań we wnętrzach. Po przycięciu blaty czy obudowy zmieszczą się czy to w małych pomieszczeniach, czy to w kuchniach lub łazienkach urządzanych pod wymiar. Przycięcie pozwala też uzyskać pożądany kształt, jeśli ma być nietypowy.

Należy skorzystać z usług profesjonalistów. Parapety kuchenne w Gdańsku pozwolą dopasować specjalistyczne firmy dysponujące odpowiednim sprzętem. Przecięcie granitu piłą nie wchodzi w grę z uwagi na twardość tego materiału. Najpopularniejsze stosowane techniki to cięcie wodą lub tarczami diamentowymi.

Cięcie wodą – popularna metoda dopasowywania blatów granitowych

Okazuje się, że elewacje kamienne w Gdańsku można dość precyzyjnie przycinać i dopasowywać dzięki cięciu wodą. Potrzebny jest do tego sprzęt, który umożliwi wytworzenie wąskiego strumienia wody pod ciśnieniem. Do wody dodawany jest specjalny materiał ścierający. Efekty są bardzo dobre, nie pojawia się pył i wyszczerbienia na krawędziach.

W przypadku korzystania z pił o dużej mocy niezbędne jest częste chłodzenie tarczy podczas cięcia granitu. Cięcie wodą w Gdańsku to metoda łatwiejsza, bo chłodzenie nie jest potrzebne. Po zakończeniu prac nie ma też konieczności poprawiania poszczególnych ruchów, bo strumień wody zapewnia precyzyjne cięcie.

Parapety granitowe – przycięcie na wymiar

W celu uzyskania jak najlepszych efektów warto zlecić usługę profesjonalistom. Piła tarczowa z niskim momentem obrotowym to sprzęt, który nie jest odpowiedni do użycia w domu. Taka piła radzi sobie z cięciem tak twardego materiału więc można w ten sposób dopasować np. blaty granitowe w Gdańsku.

Podsumowując, cięcie granitu wymaga zastosowania specjalnych technik i sprzętu. Możliwe jest np. cięcie wodą. Ta metoda zapewnia dużą precyzję.

Dodaj komentarz