Bateria wannowa w stylu retro – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Każdy chce mieć łazienkę wykonaną w świetnym stylu. Jednak wygląd to nie wszystko, ponieważ musi być też ona praktyczna. Baterie wannowe to produkty, które dodają charakteru całej aranżacji. Obecnie dostępne są takie produkty w różnych stylach, a szczególnie popularne są baterie wannowe w stylu retro, które wpasują się do każdej łazienki.

Co trzeba wiedzieć o bateriach wannowych?

Wanna w łazience to pewna namiastka luksusu. Aby całość prezentowała się ładnie, powinniśmy przemyśleć najdrobniejsze szczegóły. Bateria wannowa powinna zatem zostać starannie dobrana. Ważny będzie tu montaż i wymiar, lecz też kolorystyka. Baterie wannowe retro w Warszawie świetnie zdobi pomieszczenie i jest niezwykle praktyczna. Dzięki swej uniwersalności pasować będzie wszędzie.

Po dziś dzień nowoczesne trendy dominują większość łazienek. Mimo to, baterie wannowe w stylu retro to równie chętnie wybierane rozwiązanie. Są one chętnie wykorzystywane w rustykalnej łazience retro czy romantycznej aranżacji w stylu vintage. Rodzajów takich baterii jest naprawdę dużo i z pewnością każdy znajdzie coś, co wpadnie w jego gusta. 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie baterii wannowej retro?

Oczywistymi rzeczami, które musimy mieć na uwadze przy wyborze baterii wannowej, są estetyka, funkcjonalność, sposób montażu i poziom zużycia wody. Na początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy taka bateria a być stojąca, czy naścienna. Baterie stojące montowane są bezpośrednio na krawędzi wanny, dlatego warto zwrócić uwagę na wagę takiego produktu. Zbyt ciężkie mogą wypaczyć kształt wanny i osłabić powłokę akrylową. 

Baterie naścienne montuje się w przypadku instalacji prowadzonej powyżej urządzeń sanitarnych. Tu ważne jest, aby wylewka sięgała komory wanny. Dzięki temu unikniemy rozchlapywania wody podczas jej napełniania. Baterie wannowe retro świetnie dopasują się do każdego innego stylu. Przy ich kupnie musimy wyobrazić sobie naszą łazienkę i tym kierować się przy wyborze. Często wykorzystywana jest łazienka angielska, do której baterie wannowe retro także świetnie będą pasować.

Dodaj komentarz