Gdzie wykorzystuje się siatki cięto-ciągnione?

Siatki cięto-ciągnione to bardzo popularne konstrukcje, które z pewnością znajdują swoje zastosowanie w wielu różnego rodzaju sytuacjach. Warto jednak poznać ich przykłady, aby dokonać najlepszego dla siebie wyboru. Gdzie można ich użyć? Fachowcy odpowiadają.

Siatki cięto-ciągnione – czym właściwie są?

Siatki cięto-ciągnione, inaczej zwane również siatkami Ledóchowskiego, to metalowa konstrukcja, wyglądem przypominająca siatkę, która została wycięta z określonego arkusza blachy. Nie jest to jednak zwykły arkusz, ponieważ został on równolegle nacięty, tworząc siatkę.

Tak jak siatki zgrzewane, tego typu konstrukcje są bardzo wytrzymałe, nawet na wysoką temperaturę. Siatka ta ma bardzo charakterystyczny kształt, ponieważ tworzy tak zwane oczka monolityczne, które z pewnością każdy widział chociaż raz w życiu.

Siatki cięto-ciągnione – budownictwo

Takie siatki bardzo często wykorzystuje się w budownictwie po to, aby podłożyć tynki lub elementy stropowe. Jest to bardzo ważne, ponieważ w taki sposób można je unieruchomić oraz utwardzić na tyle, aby mogły zastygnąć w odpowiedniej pozycji.

Dodatkowo takie siatki stanowią filar tynku, przez co nawet drgania oraz uszkodzenia mechaniczne nie są im straszne. Metal bardzo dobrze przyjmuje na siebie siłę tak, aby można było cieszyć się estetyczną oraz gładką ścianą na długo.

Siatki cięto-ciągnione – medycyna

Często siatki te stosuje się również w budowie sal, w których przeprowadza się naświetlania oraz prześwietlenie kończyn. Dzięki metalowi można zatrzymać szkodliwe promieniowanie w stropach oraz podłogach. Jest to świetne zabezpieczenie niektórych sal.

Taki sam efekt uzyskuje się chociażby w laboratoriach oraz miejscach, w których może dojść do promieniowania, takich jak fabryki oraz elektrownie. Zapewnia to bezpieczeństwo dla wszystkich ludzi, którzy wykonują swoje obowiązki.

Siatki cięto-ciągnione wykorzystuje się przede wszystkim w budownictwie oraz medycynie.

Dodaj komentarz